WERNISAŻ PRAC BIEGŁYCH REWIDENTÓW SENIORÓW NA XVII DKA

WERNISAŻ PRAC BIEGŁYCH REWIDENTÓW SENIORÓW NA XVII DKA

IMG_9298

Uczestnicy tegorocznej edycji konferencji mogą obejrzeć wystawę prac łódzkich seniorów zaproszonych do udziału w projekcie „Rekreacja”.

Biegli rewidenci-seniorzy z regionu łódzkiego i gdańskiego zostali zaproszeni na warsztaty twórcze, w trakcie których uczyli się malować obrazy. – Nie ukrywam, że mieliśmy obawy, jak warsztaty zostaną odebrane przez seniorów, ale już po chwili wiedzieliśmy, że warto było je zorganizować – powiedziała Agnieszka Kryśkiewicz-Burnos, prezes RO KIBR w Łodzi i dodała, że seniorzy byli wdzięczni i wzruszeni, że oddział zorganizował dla nich takie spotkanie. – Okazało się, że twórcze uprawianie malarstwa daje człowiekowi wiele radości, poprawia samopoczucie, przynosi odprężenie i rozładowanie napięć. W trakcie spotkania powstało mnóstwo wspaniałych prac – mówiła.

– Dla nas z kolei spotkanie było okazją do rozmowy z seniorami.  Rozmowy z ludźmi, którzy tworzyli nasz zawód o ich refleksjach, wspomnieniach, o tym jak toczy się ich życie poza zawodem. To zawsze ciekawe i inspirujące rozmowy – mówiła Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR, zajmująca się na co dzień także coachingiem biznesu oraz life coachingiem. – Takie spotkania są ważne, ponieważ samorządowi zależy na pielęgnowaniu więzi ponadpokoleniowych. Widzimy ogromną rolę jako Samorządu w budowaniu mostu pomiędzy  pokoleniami. Jest to kwestia przekazywania doświadczeń, postaw etycznych – dodała Ewa Sowińska. Dlatego we wsparcie finansowe projektu zaangażowała się także Fundacja Seniora działająca przy KIBR.

Inicjatorkami projektu „Rekreacje” były Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR oraz Magda Beneda – gdańska malarka i Ania Rezulak – fotograf. Uczestnicy na zakończenie warsztatu zostali obdarowani przez organizatorów upominkami w postaci porcelanowych filiżanek z nadrukiem obrazów Magdy Benedy, gdańskiej artystki, która odpowiedzialna była za prowadzenie warsztatów.

Spotkania odbywały się w lipcu, sierpniu i wrześniu 2016 roku.