Regulamin
REGULAMIN UCZESTNICTWA W XXVI DOROCZNEJ KONFERENCJI AUDYTINGU
Rozdział 1
Postanowienia ogólne
- Regulaminie – należy przez to rozumieć Regulamin uczestnictwa w XXVI Dorocznej Konferencji Audytingu;
- Ustawie – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1035 z późn. zm.);
- Rozporządzeniu – należy przez to rozumieć Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów (Dz. U. poz. 2391);
- Konferencji – należy przez to rozumieć XXVI Doroczną Konferencję Audytingu zwołaną przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów na podstawie uchwały Nr 978/22/2025 Krajowej Rady Biegłych Rewidentów z dnia 25 lutego 2025 r. w sprawie organizacji XXVI Dorocznej Konferencji Audytingu;
- KRBR – należy przez to rozumieć Krajową Radę Biegłych Rewidentów;
- PIBR – należy przez to rozumieć Polską Izbę Biegłych Rewidentów;
- Biurze PIBR – należy rozumieć przez to Biuro Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, które zapewnia obsługę organizacyjno-kancelaryjną organów PIBR;
- ODZ – należy przez to rozumieć obligatoryjne doskonalenie zawodowe, o którym mowa w art. 9 Ustawy;
- Udział on-line w Konferencji – należy rozumieć udział w Konferencji za pomocą połączenia internetowego do transmisji Konferencji;
- Udział stacjonarny w Konferencji – należy rozumieć udział w Konferencji w miejscu odbywania się konferencji tj. w Hotelu Warszawianka, Jachranka.
- Obsługę konferencji prowadzi Biuro PIBR.
Rozdział 2
Zaliczenie ODZ
- Udział w Konferencji zaliczał będzie 8 godzin ODZ z tematu 32 „3R – Rynek, Ryzyka, Rewizja. Razem dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego.”.
- Udział w Konferencji zaliczał będzie również 12 godzin ODZ w formie samokształcenia zawodowego w 2025 r., o którym mowa w art. 9 ust. 3 Ustawy, po złożeniu oświadczenia, o którym mowa w art. 9 ust. 4 Ustawy w związku z § 5 Rozporządzenia.
- Do zaliczenia ODZ, o którym mowa w ust 2 i 3, wymagany jest udział w całej Konferencji, który w przypadku uczestników biorących Udział on-line w Konferencji, dokumentowany i weryfikowany będzie na podstawie czasu logowania poszczególnych uczestników do transmisji on-line oraz na podstawie list obecności w przypadku uczestników biorących Udział stacjonarny w Konferencji.
Rozdział 3
Zgłoszenie uczestnictwa w Konferencji
- Formularz zgłoszeniowy zawiera, m.in. następujące dane:
1) nazwisko i imię;
2) adres e-mail, telefon;
3) numer w rejestrze biegłych rewidentów;
4) nazwę firmy, adres, numer NIP.
- Po zgłoszeniu udziału i dokonaniu opłaty za udział w Konferencji zgodnie z § 7, uczestnicy biorący Udział stacjonarny w Konferencji oraz uczestnicy biorący Udział on-line w Konferencji otrzymają na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail informacje organizacyjne dotyczące udziału w Konferencji, a uczestnicy biorący Udział on-line w Konferencji, na jeden dzień roboczy przed terminem Konferencji, otrzymają również link do transmisji Konferencji. Link nie będzie aktywny po zakończeniu Konferencji. Uczestnik nie może przekazywać osobom trzecim linku do transmisji Konferencji.
- PIBR nie ponosi odpowiedzialności:
1) za błędne podanie adresu e-mail służącego do rejestracji w Konferencji, uniemożliwiające wzięcie w niej udziału;
2) za niespełnienie przez uczestnika warunków technicznych wskazanych w niniejszym Regulaminie;
3) za nieprawidłowe działanie urządzeń uczestnika, skutkujące brakiem możliwości wzięcia udziału w Konferencji.
Rozdział 4
Rezygnacja z uczestnictwa w Konferencji
- Osoba, która się zarejestrowała na Konferencję ma prawo zrezygnować z uczestnictwa i otrzymać zwrot opłaty pod warunkiem dochowania terminów określonych w ust. 3.
- Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061 z późn. zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie czternastu dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie czternastu dni, licząc od dnia zawarcia umowy. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadku świadczenia usługi rozpoczętej, za zgodą konsumenta, przed upływem powyższego terminu.
- Uczestnik Konferencji może odstąpić od umowy, przesyłając do PIBR jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy, którego treść stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
- Oświadczenie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub skan własnoręcznie podpisanego oświadczenia należy wysłać do Polskiej Izby Biegłych Rewidentów na adres e-mail: organizacjaDKA@pibr.org.pl. Rezygnacje zgłoszone w innej formie nie będą uwzględniane.
- W przypadku rezygnacji z udziału w Konferencji złożonej po upływie 14 dni od daty zawarcia umowy wniesiona opłata nie podlega zwrotowi (liczy się data wpływu e-maila do PIBR).
- PIBR wysyła potwierdzenie otrzymania rezygnacji na podany w zgłoszeniu adres e-mail.
- W przypadkach losowych decyzję o zwrocie opłaty za kurs podejmuje KRBR na podstawie przedstawionej dokumentacji.
Rozdział 5
Finanse
- Opłatę w całości, należy uiścić za pomocą systemu płatności internetowych przelewy24 lub przelewem na rachunek bankowy 84 1020 1042 0000 8102 0276 8372, w terminie 3 dni od dnia wypełnienia formularza zgłoszeniowego na Konferencję, zgodnie z § 5 ust. 1, zaznaczając na przelewie imię i nazwisko uczestnika oraz numer w rejestrze biegłych rewidentów.
- Przesłanie formularza zgłoszeniowego, o którym mowa w § 5, jest równoważne z upoważnieniem PIBR do wystawienia i przesłania faktury po otrzymaniu całości opłaty za udział w Konferencji.
- Nieobecność w trakcie trwania Konferencji nie zwalnia od wniesienia pełnej opłaty, ani nie daje uprawnienia do żądania jej zwrotu.
Rozdział 6
Dokumentacja
- Dla celów zapisów do udziału w Konferencji oraz przetwarzania danych osobowych w celach niezbędnych do właściwego przeprowadzenia kursu niezbędne jest podanie danych zgodnie z wymogami zawartymi w formularzu zgłoszeniowym.
- Uczestnicy Konferencji, po spełnieniu warunków, o których mowa w § 4 ust. 3 i 4 Regulaminu otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z § 4 Rozporządzenia.
Rozdział 7
Wymagania techniczne dla uczestnika Konferencji realizowanej w postaci transmisji internetowej (online)
- Uczestnik Konferencji powinien posiadać dostęp do łącza Internetowego o minimalnej przepustowości 5 Mbps (ruch przychodzący), 2,5 Mbps (ruch wychodzący).
- Uczestnik Konferencji powinien mieć dostęp do poczty elektronicznej.
Rozdział 8
Postanowienia końcowe
- Wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego jest równocześnie z potwierdzeniem zapoznania się oraz akceptacji Regulaminu.
- Osoby zgłaszające się na Konferencję są zobowiązane do przestrzegania postanowień Regulaminu.
- Wszelkie materiały prezentowane i udostępniane uczestnikom, są chronione prawem autorskim i stanowią własność intelektualną ich twórców. Objęte są ochroną prawną. Materiały te, nie mogą być rozpowszechniane, udostępniane i powielane bez pisemnej zgody PIBR.
- PIBR zastrzega, że treści przekazywane w trakcie Konferencji mają charakter wyłącznie edukacyjny. PIBR nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe u uczestników lub osób trzecich w związku z wykorzystywaniem przez uczestników informacji, wiedzy lub umiejętności zdobytych w trakcie Konferencji, w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem.
- Załączniki do Regulaminu stanowią jego integralną część.
- W sprawach nieuregulowanych zapisami niniejszego regulaminu, zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa.
- Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 1 czerwca 2025 r.