Naukowo zajmuje się psychologicznymi, społecznymi i kulturowymi aspektami rachunkowości, etyką pomiaru gospodarczego oraz controllingiem personalnym.
Współautorka nagrodzonej przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce monografii o wypaleniu zawodowym biegłych rewidentek i biegłych rewidentów w Polsce. Obecnie w interdyscyplinarnym zespole badawczym, we współpracy z PIBR, przygotowuje publikację na temat atrakcyjności zawodu biegłego rewidenta.
Współzałożycielka Centrum Interdyscyplinarnych Badań Rachunkowości.
Wykładała na trzech kontynentach – w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Prowadziła badania naukowe w Japonii, na Kanagawa University w Jokohamie, w ramach stypendium przyznanego przez prezydenta tego uniwersytetu.
Opiekun naukowy studiów podyplomowych „Controlling i Rachunkowość Zarządcza”, „Analiza Finansowa i Zarządzanie Wynikami”, „Specjalista ds. Kadr i Płac”, „Rachunkowość i podatki”.
Wykłada w języku polskim i angielskim, w tym w zdywersyfikowanych kulturowo grupach międzynarodowych.
Wypromowała 4 doktorów oraz około 250 magistrów. Wypromowany przez nią doktorat w języku angielskim dotyczący zarządzania kosztami personalnymi w krajach europejskich został nagrodzony przez Radę Naukową SKwP.
Prywatnie interesuje się kulturą krajów Azji Wschodniej, historią oraz sztuką. Uprawia aktywnie sport – szermierkę na szpady a jej hobby to nauka języków obcych.
Odpowiedzialność za przyszłość zawodu: kompetencje biegłego rewidenta w świecie zmian